Předposlední srpnový týden se 16 odvážných dětí vydalo prožít dobrodružství s Asterixem a Obelixem. Jejich základnou se stalo tábořiště Vaneč, kde děti pobývaly po celých osm dní společně s 12 vedoucími. Pro některé bylo nové a zábavné už samotné nocování v tee-pee, držení noční hlídky, či zpívání u slavnostního ohně, pro jiné začalo to pravé dobrodružství až během her a aktivit provázaných s galskými hrdiny.
Táborníci si v rámci celotáborové hry vybudovali ve skupinkách svou vlastní galskou vesnici, kterou dále vylepšovali a zároveň bránili proti nájezdům Římanů. Děti si dokonce sestavily repliky galských zbraní a také podnikly na Římany vodní útok. Každý den pak byly skupinky hodnoceny během her, při kterých například lovily kance, vařily kouzelný nápoj a v noci se dokonce vydaly hledat uneseného druida Panoramixe.
Denní program byl velmi pestrý – na naše táborníky nečekaly pouze hry, ale také témátka, při kterých si povídali o příbězích z Bible, vyrábění, v rámci kterého si připravili mýdlo nebo záložky, či také výlet po okolí tábořiště. Asterix s Obelixem zanechali dětem také odměnu v podobě dobrot, triček a diplomů.
Tábor se skvěle vydařil a užily si ho jak děti, tak vedoucí. Těšíme se na opětovné setkání příští léto!

Verča Bednářová

Farní tábor – Oslava 2014

Letošní farní tábor se uskutečnil už podruhé na tomtéž místě – na tábořišti u řeky Oslavy v blízkosti Tasova. Oproti minulým rokům jsme tentokrát v přírodě strávili ne týden, ale rovnou deset dní.
A že to byly dny krásné, nejen co se týkalo počasí, ale hlavně společného programu, by vám jistě potvrdilo všech téměř třicet dětí, které se tábora účastnily.

Hlavním tématem a celotáborovou hrou bylo Objevování ostrova. Děti se hned na začátku rozdělily do soutěžních týmů, ve kterých pak soupeřily, kdo z nich objeví největší část ostrova. Výsledky jejich snažení pak byly zobrazené na nástěnce, kde se během tábora ukazovala stále větší mapa ostrova. Aktivity, ve kterých děti prokazovaly svoje schopnosti a šikovnost, byly zaměřené hlavně na rozvoj týmové práce. Starší děti ve skupině ochotně pomáhaly mladším a spolupráce většinou fungovala na jedničku s hvězdičkou. Kromě soutěžních her jsme si užívali také hry jen tak na pobavení. Do těchto ,,oddechových“ aktivit byli často zapojováni vedoucí. V neděli také celý tým vedoucích dětem zahrál pohádku O Princezně ze mlejna.
Během tábora jsme měli několik táboráků, výlet na zámek do Budišova, kde děti mohly poznat mnoho zvířecích druhů z depozitáře přírodovědeckých sbírek, a nechyběla ani dobrodružná honba za pokladem. Nepostradatelnou součástí byly i společné modlitby, každodenní témátka zaměřená na Písmo svaté a společné mše svaté několikrát za tábor.
Pohodová atmosféra a kamarádské naladění byly tím, na co se bude všem táborníkům hezky vzpomínat. Na závěr snad zbývá jenom dodat  –  neváhejte a pojeďte příště s námi!

Jitka Musilová