Blog - Děti

Velikonoční tvoření 2023

Velikonoční tvoření 2023

Velikonoční tvoření

V neděli 12.3. na faře proběhlo velikonoční tvoření. Několik maminek se ujalo organizace a společně jsme nabídli několik tvořivých míst, kde děti s rodiči mohly vytvořit nějaké pěkné věci jako dárky nebo jako ozdobu na blížící se velikonoční svátky. Také jsme mysleli i na naše staré a nemocné, kterým pan kaplan při návštěvě přinese malý paškálek.

Několik fotografií naleznete zde.

Přijetí nových ministrantů 2023

Přijetí nových ministrantů 2023

V neděli 15. ledna jsme při mši svaté přijali mezi sbor ministrantů tři nové tváře. Chlapci se připravovali pod vedením zkušeného ministranta Jakuba a naučili se vše podstatné, aby se stali oporou pro naše kněze.  

 

Několik fotografií naleznete zde.

Drakiáda 2022

Drakiáda 2022

V neděli 9. října 2022 ve 14 hodin se uskutečnila Drakiáda  u Křížové cesty u Tří Dvorů. Několik fotografií ze setkání naleznete zde.

Adventní snažení 2021

Adventní snažení 2021

Zlato

 

V prvním týdnu adventu se mohu nechat inspirovat darem zlata. Ušetřím nějaký finanční nebo hmotný dar a věnuji jej někomu potřebnému. Mohu si vybrat konkrétního člověka nebo mohu svůj dar svěřit nějaké charitativní  rganizaci. Dar mohu dát sám za sebe nebo se spojit s někým dalším. Velikost daru není v jeho finanční hodnotě, ale v tom, co si nesu.

 

Kadidlo

 

Ve druhém týdnu se zaměřím na další dar, kterým je kadidlo. Je to symbol úcty a oslavy. Proto se po celý týden budu snažit alespoň jednou za den někoho ocenit, pochválit, poděkovat, všimnout si něčeho pěkného.

 

Číst dál
1